Záhora Novozélandský ležák 11.NZ.R1 500ml filtrovaný

Chmelené jako IPA, ale kvašené ležákovým způsobem.

55 Kč

Chmelené jako IPA, ale kvašené ležákovým způsobem. Tenhle ležák se navíc pyšní novozélandskými chmely Motueka a Waimea, a ty jsou tak ovocné, jako rajská zahrada. Objevte i vy, díky tomuto pivu, vůni ostrovů.

Novozélandským ležákem kluci z pivovaru Záhora vzdávají poctu největšímu českému vesničanovi všech dob. Stejně jako oni se ani Emil Holub nebál vyrazit ze svých rodných Holofousů do světa, aby zanechal nesmazatelný otisk v pivovarských dějinách. Jako vedoucí botanické expedice navštívil krom Afriky také Nový Zéland, kde zkoumal místní divoké chmelové variety. Expedice Čechů tak anektovala svou první zámořskou kolonii ještě před invazí ovcí na ostrovy, které je následně bez jediné oběti obsadily. Doktor na útěku před invazními bečícími vojsky ve spěchu zanechal domorodcům na zápraží svou zmijovku. Netušil, jak obrovskou stopu nevědomky vytvořil. Podle tohoto středočeského vzoru vznikla “tradiční” maorská tetování.

Filtrované a nepasterizované pivo. Největší výhodou filtrace je, že pivo nemusíte skladovat v lednici. Při filtraci se odstraňují kvasnice, ale chuť a vůně se zachovává. Toto pivo je tak prodejní tahák, jelikož ho můžete mít v zásobě jak ve sklepě, vzít si ho na delší cesty nebo poslat někomu jako dárek na druhý konec světa.

Kód Kód: 0042
Kategorie: Aktuální nabídka pív